Pillangó csoport

"A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben.
Néhány magasabbra tud repülni, mint mások.
De mindegyik, a legjobb tudása szerint repül.
Miért is hasonlítanád össze Őket?
Mindegyik más.Mindegyik különleges. Mindegyik gyönyörű"
(Ismeretlen szerző)

Csoportunk minden dolgozója elkötelezett az óvodás korú gyermekek keresztény szellemben történő nevelése iránt. A gyermekek személyiségének teljes kibontakoztatása, készségeiknek, képességeiknek fejlesztése egy szeretetteljes légkörben valósul meg, ahol irányadó szemlélet egymás elfogadása, megértése, tiszteletben tartása, az egymásra való odafigyelés. A hit átadása sokszínű tevékenységrendszeren keresztül valósul meg (lelki percek,imádságok, vallásos ünnepek, templomlátogatás, mise, vallásos énekek, mindennapi tevékenységek, játék).
Feladatunknak tekintjük, hogy a gyermekeknek életkoruknak és egyéni fejlettségi szintjüknek megfelelően minél több tevékenységi, tapasztalási lehetőséget biztosítsunk, hogy pozitív szemléletű, a világra nyitott emberekké váljanak.
Mi vagyunk 4-5-6 éves korosztály. Játékosan ismerjük meg a bennünket körülvevő világot.
Szűcs Mónika

Andrási Márta