Előbb csináld azt, ami szükséges,
utána azt, ami lehetséges, és máris azt fogod csinálni, ami lehetetlen."
                                                                                                   (Assisi Szent Ferenc)

2022.szeptember 01-jén kezdte meg keresztény szellemű nevelését a Szent József Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Megtestesülés Tagóvodaként, Debrecenben a Borbíró tér 9. szám alatt, a Megtestesülés templom mögött, egy csoporttal.
Alapítónk főtisztelendő Palánki Ferenc a Debrecen – Nyíregyházi Egyházmegye püspöke.
Négy csoportos 100 gyermek befogadására alkalmas új építésű, minden igényt kielégítő óvoda, ahol megtalálható, sószoba, tágas tornaszoba. A csoportszobák mérete és felszereltsége biztosítja a gyermekek sokoldalú személyiségfejlesztését. Napjainkban három csoporttal működünk, kettő csoport homogén, egy csoport vegyes.
A negyedik csoport szeptemberben indul.

Csoportjaink: Pillangó, Katica, Méhecske, Halacska szeptemberben.

A földszinten két csoportszoba található egy tágas mosdóval. Lent található a színterápiás sószoba, ahol a mese-vers foglalkozások zajlanak, ezzel is elősegítjük az egészség megőrzését a prevenciót. Mottónk: "Ép testben ép lélek".
Az emeleten szintén két csoportszoba egy tágas mosdóval, itt található a tornatermünk, mászófallal, eszközökkel, melyek elősegítik a gyermekek mozgásigényének kielégítését.
2,5 éves kortól várjuk a gyermekeket.
Szakképzett pedagógusok nevelik a gyermekeket, alkalmazva a játékosság elvét.
Kiemelt feladatunk, a környezettudatos, egészséges életmódra nevelés játékos formában.
A szülőkkel együttműködve valósul meg a keresztény értékekre és a hagyományokra épülő vallásos nevelés.

Napirendünk kialakításánál figyelembe vesszük a gyermekek életkori és fejlődésbeli sajátosságait.

Amit nyújtunk:

• Szakképzett és elhivatott óvodapedagógusok
  • Csendes nyugodt környezet
  • Játékos nyelvoktatás (játékos angol)
  • Fejlesztő foglalkozások (Logopédia, Mese-kuckó)
  • Sport szakkörök (Karate, Bozsik-ovi foci, TSMT)
  • Keresztény szellemű nevelés